Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Audi S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V Wiseco Pistons CR 8.1 82mm KE295M82AP
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP €1,230.89
Back to products
Audi / VW 1.8T 20V Wiseco pistons CR 8.5 82mm K563M82AP €911.90
Audi S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V Wiseco Pistons CR 8.1 82mm KE295M82AP
Нет в наличии
Bore size
82.00mm
Stroke
86.40mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.1:1
OEM compression ratio (CR)
9.3:1
Dome volume (CC)
-7.40cm3
Compression height (CH)
32.65mm
Pin diameter
20mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; FSR Series
Fits for
Audi 2.2 20V Turbo (3B, ABY, ADU, AAN)