Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons BMW 2.5 24V M50B25 Wiseco pistons CR 8.8 85mm KE315M85
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP €1,230.89
Back to products
Audi / VW 1.8T 20V Wiseco pistons CR 8.5 82mm K563M82AP €911.90
BMW 2.5 24V M50B25 Wiseco pistons CR 8.8 85mm KE315M85
Нет в наличии
Bore size
85.00mm
Stroke
75.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.8:1
OEM compression ratio (CR)
10.5:1
Dome volume (CC)
-13.5cm3
Compression height (CH)
33.20mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; FSR piston skirt
Fits for
BMW E36, E34 – 2.5 24V (M50B25 Single Vanos)