Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP €1,230.89
Back to products
Audi / VW 1.8T 20V Wiseco pistons CR 8.5 82mm K563M82AP €911.90
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425
Bore size
84.25mm
Stroke
89.60mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.2:1
Dome volume (CC)
-7.3cm3
Compression height (CH)
28.32mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
BMW E46, E39 – 3.0 24V (M54B30)