Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons BMW M5 E34 3.6 S38B36 Wiseco pistons CR 8.0 94mm KE240M94
Audi / VW 1.8T 20V coated FSR JE Pistons kit CR 9.25 82mm 353830 €878.90
Back to products
BMW 2.5 12V M20B25 Wiseco pistons CR 8.8 84.5mm KE317M845AP €1,351.90
BMW M5 E34 3.6 S38B36 Wiseco pistons CR 8.0 94mm KE240M94
Bore size
94.00mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.0:1
Dome volume (CC)
-8.0cm3
Compression height (CH)
30.22mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous
Fits for
BMW E34 M5 – 3.6 24V (S38B36)