Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91mm KE103M91AP
Mini Cooper S MKII 1.6 16V N12 N14 Wiseco pistons CR 10.1 77mm KE259M77 €823.89
Back to products
VAG 1.4 16V TSI Wiseco pistons CR 10:1 76.50m KE192M765AP €801.89
Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91mm KE103M91AP
Нет в наличии
Bore size
91.00mm
Stroke
76.95mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.0:1
OEM compression ratio (CR)
8.0:1
Dome volume (CC)
-20.2cm3
Compression height (CH)
40.80mm
Pin diameter
24mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
Ford Cosworth Escort / Sierra – 2.0 16V (YB/N5)