Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Mini Cooper S MKII 1.6 16V N12 N14 Wiseco pistons CR 10.1 77.5mm KE259M775
BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95 €1,230.89
Back to products
Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91.5mm KE103M915AP €801.90
Mini Cooper S MKII 1.6 16V N12 N14 Wiseco pistons CR 10.1 77.5mm KE259M775
Нет в наличии
Bore size
77.50mm
Stroke
85.80mm
Wiseco compression ratio (CR)
10.1:1
OEM compression ratio (CR)
11.0:1/10.5:1
Dome volume (CC)
+1cm3
Compression height (CH)
28.50mm
Pin diameter
20mm