Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Mitsubishi EVO 4-9 2.0 16V 4G63 Wiseco pistons 85mm CR 8.5/9 K626M85AP
BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95 €1,230.89
Back to products
Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91.5mm KE103M915AP €801.90
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 16V 4G63 Wiseco pistons 85mm CR 8.5/9 K626M85AP
Нет в наличии
Bore size
85.00mm
Stroke
88.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5/9.0:1
OEM compression ratio (CR)
8.3:1
Dome volume (CC)
-14cm3
Compression height (CH)
35.00mm
Pin diameter
22mm (5,72mm wall tool steel pin)
Fits for
Mitsubishi EVO 2.0 16V Turbo (4G63)