Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Mitsubishi EVO X 2.0 16V 4B11 Wiseco pistons 86.50mm CR 9.0 K636M865
Audi / VW 1.8T 20V coated FSR JE Pistons kit CR 9.25 82mm 353830 €878.90
Back to products
BMW 2.5 12V M20B25 Wiseco pistons CR 8.8 84.5mm KE317M845AP €1,351.90
Mitsubishi EVO X 2.0 16V 4B11 Wiseco pistons 86.50mm CR 9.0 K636M865
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
9.0:1
Dome volume (CC)
-4.50cm3
Compression height (CH)
33.25mm
Pin diameter
23mm
Fits for
Mitsubishi EVO X 2.0 16V Turbo (4B11)