Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Nissan 200SX SR20DET Wiseco pistons CR 9.1-9.25 86.50mm K556M865AP
Toyota Celica / MR2 2.0 16V 3S-GTE Wiseco piston kit CR 9.0 86.5mm K615M865AP €801.89
Back to products
Audi / VW 2.0 16V TSI EA888 Wossner piston kit CR 9.6 82.50mm K9494DA €823.89
Nissan 200SX SR20DET Wiseco pistons CR 9.1-9.25 86.50mm K556M865AP
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
OEM compression ratio (CR)
8.5:1
Dome volume (CC)
-12cm3
Compression height (CH)
32.00mm
Pin diameter
22mm