Главная ПОРШЕНЬ FCP pistons Opel 2.0 Turbo Z20LET/LEH/LER FCP Y20LET forged pistons CR 8.5 86.25mm
Audi / VW 1.8T 20V FCP forged pistons kit 82mm CR 8.5 €845.90
Back to products
VW / Seat 2.0 16V ABF FCP forged pistons kit 83mm CR 13.0 €845.90
Opel 2.0 Turbo Z20LET/LEH/LER FCP Y20LET forged pistons CR 8.5 86.25mm
Категория: FCP pistons
Описание
Part number: FCPPOZ8625085
Manufacturer: FCP Engineering
Made of 4032-T6, piston skirt is molibden coated.
Each set of pistons also includes rings and HD series pins.
Bore size: 86.25mm
Compression ratio (CR): 8.5:1
Compression height: 30.40 mm
Pin diameter: 21mm
Stroke: 86.00mm
Opel / Vauxhall – 2.0 16V Turbo (Z20LET, Z20LER, Z20LEH, Y20LET)
Connecting rod lengh must be 143.1mm
Kojuvedu
Похожие товары
Audi S2 RS2 2.5 20V Turbo Stroker FCP forged pistons 81.5mm CR 9.5