Вы отложили “Opel 2.0 Turbo Z20LET/LEH/LER FCP Y20LET forged pistons CR 8.5 86.25mm” в свою корзину. Просмотр корзины
Click to enlarge
Главная ПОРШЕНЬ FCP pistons Opel 2.0 Turbo Z20LET/LEH/LER Y20LET FCP forged pistons CR 8.5 87mm
VW / Seat 2.0 16V ABF FCP forged pistons kit 83mm CR 13.0 €845.90
Back to products
Audi S4 RS4 3.0 V6 Biturbo Stroker FCP forged piston kit 81.5mm CR 8.5 €1,164.89
Opel 2.0 Turbo Z20LET/LEH/LER Y20LET FCP forged pistons CR 8.5 87mm
Категория: FCP pistons
Описание
Part number: FCPPOZ870085
Manufacturer: FCP Engineering
Made of 4032-T6, piston skirt is molibden coated.
Each set of pistons also includes rings and HD series pins.
Bore size: 87.00mm
Compression ratio (CR): 8.5:1
Compression height: 30.40 mm
Pin diameter: 21mm
Stroke: 86.00mm
Opel / Vauxhall – 2.0 16V Turbo (Z20LET, Z20LER, Z20LEH, Y20LET)
Connecting rod lengh must be 143.1mm
Kojuvedu
Похожие товары
Sold out
Audi 200 S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V FCP forged pistons 83mm CR 8.5