Back to products
Audi / VW 1.8T 20V, 2.7T 30V Supertech valve guide GDE-AU18T €8.80
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET C20XE Supertech valve spring set SPRK-H1001D-C20
Нет в наличии
Категория: Supertech parts
Описание
Springs data:
Seat pressure – 80lbs @ 34mm
Open (lift) pressure – 191lbs @ 10mm
Spring coil bind – 20.00mm
Rate – 11.00lbs/mm
Max lift – 14.00mm
Outer spring outer diameter – 29.35mm
Outer spring inner diameter – 21.85mm
Inner spring outer diameter – 20.50mm
Inner spring inner diameter – 15.50mm