Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP
BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95 €1,230.89
Back to products
Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91.5mm KE103M915AP €801.90
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP
Нет в наличии
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
12.5:1
OEM compression ratio (CR)
10.5:1
Dome volume (CC)
5.2cm3
Compression height (CH)
30.49mm
Pin diameter
21mm
Features
Asymmetrical FSR series
Fits for
 Opel – 2.0 16V (C20XE)