Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 13.5 86.5mm KE263M865
VW 2.0 16V ABF Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE188M825 €911.90
Back to products
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96.25mm CR 8.5 KE230M9625 €801.89
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 13.5 86.5mm KE263M865
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
13.5:1
OEM compression ratio (CR)
10.5:1
Dome volume (CC)
12cm3
Compression height (CH)
30.49mm
Pin diameter
21mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; asymmetrical FSR series
Fits for
 Opel – 2.0 16V (C20XE)