Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 Z20LET Z20LEH Supertech valve springs SPRK-TS1015-Z20
Нет в наличии
Категория: Supertech parts
Описание
Spring data:
Seat pressure – 75lbs @ 35.10mm
Open (lift) pressure – 191lbs @ 10mm
Spring coil bind – 20.70mm
Rate – 12.10lbs/mm
Max lift – 14.40mm
Outer spring outer diameter: 27.50mm
Outer spring inner diameter: 20.00mm
Inner spring outer diameter: 20.00mm
Inner spring inner diameter: 15.20mm