Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Subaru WRX 2.0 16V EJ20 Wiseco Pistons CR 8.35 92mm K588M92AP
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP €1,230.89
Back to products
Audi / VW 1.8T 20V Wiseco pistons CR 8.5 82mm K563M82AP €911.90
Subaru WRX 2.0 16V EJ20 Wiseco Pistons CR 8.35 92mm K588M92AP
Bore size
92.00mm
Stroke
75.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.35:1
OEM compression ratio (CR)
8.0:1
Dome volume (CC)
-9cm3
Compression height (CH)
32.66mm
Pin diameter
23mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
Subaru Impreza WRX STI – 2.0 16V (EJ20, EJ205, EJ207)