Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Toyota Celica / MR2 2.0 16V 3S-GTE Wiseco piston kit CR 9.0 86.5mm K615M865AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825 €911.90
Back to products
Nissan 350Z VQ35 Wiseco piston kit CR 8.8 96mm K605M96AP €1,318.90
Toyota Celica / MR2 2.0 16V 3S-GTE Wiseco piston kit CR 9.0 86.5mm K615M865AP
Нет в наличии
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
8.8:1
Dome volume (CC)
-6cm3
Compression height (CH)
35.00mm
Pin diameter
22mm
Fits for
Toyota Celica / MR2 – 2.0 16V (3S-GTE)