Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.4 86.5mm K550M865AP
Mercedes EVO 2 M102E25 Wiseco pistons 95.5mm CR 9.0 KE228M96 €801.89
Back to products
Subaru WRX 2.0 16V EJ20 Wiseco Pistons CR 8.35 93mm K588M93AP €878.90
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.4 86.5mm K550M865AP
Нет в наличии
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.4:1
OEM compression ratio (CR)
8.5:1
Dome volume (CC)
-14.8cm3
Compression height (CH)
34.00mm
Pin diameter
22mm