Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 9.5 86mm K677M86AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82mm KE200M82 €823.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET Wiseco pistons CR 8.8 86.5mm KE165M865AP €801.89
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 9.5 86mm K677M86AP
Нет в наличии
Bore size
86.00mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.5:1
OEM compression ratio (CR)
8.5:1
Dome volume (CC)
-5.3cm3
Compression height (CH)
34.00mm
Pin diameter
5,72mm wall tool steel pins, 22mm
Features
HD2 Forging; FSR series piston skirt
Pistons are with 1mm deeper valve pockets