Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 9.6 86.5mm K677M865AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825 €911.90
Back to products
Nissan 350Z VQ35 Wiseco piston kit CR 8.8 96mm K605M96AP €1,318.90
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 9.6 86.5mm K677M865AP
Нет в наличии
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Compression height (CH)
34.00mm
Pin diameter
5,72mm wall tool steel pins, 22mm
Features
HD2 Forging; FSR series piston skirt
Pistons are with 1mm deeper valve pockets