Главная ПОРШЕНЬ Supertech Pistons VAG 1.8T 20V 95.5mm Stroker Supertech pistons CR 8.7 82.5mm P4-VW20T825-N13
Opel 2.0 Z20LET/LEH/LER Wossner pistons kit 87mm CR 8.8 K9410D100 €823.89
Back to products
BMW 2002 2.0 M10B20 FCP H-beam steel connecting rods 135mm €438.89
VAG 1.8T 20V 95.5mm Stroker Supertech pistons CR 8.7 82.5mm P4-VW20T825-N13
Категория: Supertech Pistons
Bore size
82.50mm
Stroke
95.50mm
Supertech compression ratio (CR)
8.7:1
OEM compression ratio (CR)
9.5:1
Dome volume (CC)
-17cm3
Compression height (CH)
28.15mm
Pin diameter
20mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous, Round piston skirt
Fits for
VAG – 1.8T 20V
Kojuvedu
Похожие товары
Audi/VW 2.0 TFSI EA113 Supertech pistons CR 9.1 82.5mm P4-VW20T825-N13-H13
Supertech Pistons
Product detailed specification Bore size 82.50mm Stroke 92.80mm Supertech compression ratio (CR) 9.1:1 OEM compression ratio (CR) 10.5:1 Dome volume