Esileht KOLVID Wiseco pistons Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82mm KE200M82 €823.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET Wiseco pistons CR 8.8 86.5mm KE165M865AP €801.89
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
82.50mm
Stroke
92.80mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
9.5:1
Dome volume (CC)
-14cm3
Compression height (CH)
29.50mm
Pin diameter
20mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous, Round piston skirt
Fits for
VAG – 1.8T 20V