Esileht KOLVID Wiseco pistons Honda RSX-S 2.0 K20A/Z Wiseco forged pistons CR 12.4 86.50mm K650M865AP
Mini Cooper S MKII 1.6 16V N12 N14 Wiseco pistons CR 10.1 77mm KE259M77 €823.89
Back to products
VAG 1.4 16V TSI Wiseco pistons CR 10:1 76.50m KE192M765AP €801.89
Honda RSX-S 2.0 K20A/Z Wiseco forged pistons CR 12.4 86.50mm K650M865AP
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
12.4:1
OEM compression ratio (CR)
11.7:1
Dome volume (CC)
10.5cm3
Compression height (CH)
30.00mm
Pin diameter
22mm