Esileht KOLVID Wiseco pistons Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96.50mm CR 8.5 KE230M9650
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82mm KE200M82 €823.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET Wiseco pistons CR 8.8 86.5mm KE165M865AP €801.89
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96.50mm CR 8.5 KE230M9650
Laost otsas
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
96.50mm
Stroke
80.25mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
Dome volume (CC)
-10cm3
Compression height (CH)
38.90mm
Pin diameter
22mm