Esileht KOLVID Wiseco pistons Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96mm CR 8.5 KE230M96
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425 €1,351.90
Back to products
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.4 86.5mm K550M865AP €1,230.89
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96mm CR 8.5 KE230M96
Laost otsas
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
96.00mm
Stroke
80.25mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
Dome volume (CC)
-10cm3
Compression height (CH)
38.90mm
Pin diameter
22mm