Esileht KOLVID Wiseco pistons Mercedes EVO 2 M102E25 Wiseco pistons 95.5mm CR 9.0 KE228M955
Mini Cooper S MKII 1.6 16V N12 N14 Wiseco pistons CR 10.1 77mm KE259M77 €823.89
Back to products
VAG 1.4 16V TSI Wiseco pistons CR 10:1 76.50m KE192M765AP €801.89
Mercedes EVO 2 M102E25 Wiseco pistons 95.5mm CR 9.0 KE228M955
Laost otsas
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
95.50mm
Stroke
87.20mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
9.7:1
Dome volume (CC)
-10cm3
Compression height (CH)
34.10mm
Pin diameter
22mm