Esileht KOLVID Wiseco pistons Mitsubishi EVO 4-9 2.0 16V 4G63 Wiseco pistons 86mm CR 9/9.5 K666M86AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82mm KE200M82 €823.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET Wiseco pistons CR 8.8 86.5mm KE165M865AP €801.89
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 16V 4G63 Wiseco pistons 86mm CR 9/9.5 K666M86AP
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
86.00mm
Stroke
88.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
9/9.5:1
OEM compression ratio (CR)
8.3:1
Dome volume (CC)
-10.2cm3
Compression height (CH)
34.87mm
Pin diameter
22mm (5,1mm wall pin)
Fits for
Mitsubishi EVO 2.0 16V Turbo (4G63)