Esileht KOLVID Wiseco pistons Nissan 200SX SR20DET Wiseco pistons CR 9.1-9.25 86.25mm K556M8625AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825 €911.90
Back to products
Nissan 350Z VQ35 Wiseco piston kit CR 8.8 96mm K605M96AP €1,318.90
Nissan 200SX SR20DET Wiseco pistons CR 9.1-9.25 86.25mm K556M8625AP
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
86.25mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
OEM compression ratio (CR)
8.5:1
Dome volume (CC)
-12cm3
Compression height (CH)
32.00mm
Pin diameter
22mm