Esileht TIHENDID Victor Reinz gaskets Opel 2.0 16V Z20LET/LEL/LER Victor Reinz cylinder head gasket set 02-34435-01
Back to products
Audi / VW 1.8-2.0 16V KR PL ABF 9A Victor Reinz cylinder head gasket 61-29305-00 €42.89
Opel 2.0 16V Z20LET/LEL/LER Victor Reinz cylinder head gasket set 02-34435-01
Laost otsas
Kategooria: Victor Reinz gaskets
Kirjeldus
Set includes:
1 cylinder head gasket: OEM 56 07 867 (87.50×1.20mm)
2 camshaft seals: OEM 06 36 841
1
valve cover gasket set: OEM 607 648
16 valve seals: OEM
1 intake manifold gasket: OEM 850 655
1
exhaust manifold gasket: OEM 849 522
and etc.
Kojuvedu
Seotud tooted
Audi / VW / Seat 1.8T 20V AEB Victor Reinz cylinder head gasket 61-31955-10
Victor Reinz gaskets
Bore diameter – 82.50mm Thickness – 1.22mm Reinz part number – 61-31955-10 OE part numbers: 058 103 383 Q 058
Lisa korvi
Sold out
Audi / VW 1.8-2.0 16V KR PL ABF 9A Victor Reinz cylinder head gasket 61-29305-00
Victor Reinz gaskets
Part number 61-29305-00 Victor Reinz cylinder head gasket set For VAG engines: Audi 80, 100, A6, Coupe – 2.0 16V
Loe edasi
Audi / VW 1.8T 20V AEB ANP Victor Reinz cylinder head gasket set 02-31955-01
Set includes: 1 cylinder head gasket 82.50×1.35mm 1 valve cover gasket 1 intake manifold gasket 1 exhaust manifold gasket 2
Lisa korvi
Audi / VW 1.8T 20V BAM APX Victor Reinz head gasket set 02-31955-02
Sold out
Audi / VW 2.0 16V ABF 9A ACE Victor Reinz cylinder head gasket set 02-29305-03
Loe edasi
Audi / VW 2.0 TFSI EA113 Victor Reinz crankcase gasket set 08-35054-02
Audi S2 RS2 2.2T 20V 3B ABY ABU AAN Victor Reinz head gasket kit 02-29335-01
Set includes: 1 cylinder head gasket (82.00×1.65mm) 1 intake manifold gasket 1 exhaust manifold gasket 5 exhaust manifold gaskets 1
Audi TTRS / RS3 2.5 20V TFSI Victor Reinz head gasket kit 02-42820-01