Esileht KOLVID Wiseco pistons Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 9.6 86.5mm K677M865AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825 €911.90
Back to products
Nissan 350Z VQ35 Wiseco piston kit CR 8.8 96mm K605M96AP €1,318.90
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 9.6 86.5mm K677M865AP
Laost otsas
Bore size
86.50mm
Stroke
86.00mm
Compression height (CH)
34.00mm
Pin diameter
5,72mm wall tool steel pins, 22mm
Features
HD2 Forging; FSR series piston skirt
Pistons are with 1mm deeper valve pockets