Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84mm KE325M84
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Wiseco forged pistons 87.25mm CR 11.1:1 KE126M8725 €1,230.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP €801.89
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84mm KE325M84
Нет в наличии
Bore size
84.00mm
Stroke
89.60mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.2:1
Dome volume (CC)
-7.3cm3
Compression height (CH)
28.32mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
BMW E46, E39 – 3.0 24V (M54B30)
Kojuvedu
Похожие товары
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825
Wiseco pistons
Product detailed specification Bore size 82.50mm Stroke 92.80mm Wiseco compression ratio (CR) 8.5:1 OEM compression ratio (CR) 9.5:1 Dome volume