Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Fiat / Lancia Integrale 2.0 16V Wiseco pistons CR 8.5 84.5mm KE219M845
Mini Cooper S MKII 1.6 16V N12 N14 Wiseco pistons CR 10.1 77mm KE259M77 €823.89
Back to products
VAG 1.4 16V TSI Wiseco pistons CR 10:1 76.50m KE192M765AP €801.89
Fiat / Lancia Integrale 2.0 16V Wiseco pistons CR 8.5 84.5mm KE219M845
Нет в наличии
Bore size
84.50mm
Stroke
90.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
8.0:1
Dome volume (CC)
-10cm3
Compression height (CH)
38.94mm
Pin diameter
22mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; Full Round Skirt
Fits for
Lancia Delta HF Integrale / Fiat Coupe turbo 16V
2.0 16V (HF Integrale 16V)