Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96mm CR 8.5 KE230M96
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425 €1,351.90
Back to products
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.4 86.5mm K550M865AP €1,230.89
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96mm CR 8.5 KE230M96
Нет в наличии
Bore size
96.00mm
Stroke
80.25mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
Dome volume (CC)
-10cm3
Compression height (CH)
38.90mm
Pin diameter
22mm
Fits for
Mercedes EVO 1 – 2.3 16V (M102E23)
Kojuvedu
Похожие товары
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.5mm KE325M845
Wiseco pistons
Product detailed specification Bore size 84.5mm Stroke 89.60mm Wiseco compression ratio (CR) 9.0:1 OEM compression ratio (CR) 10.2:1 Dome volume
В корзину
Sold out
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96.25mm CR 8.5 KE230M9625
Product detailed specification Bore size 96.25mm Stroke 80.25mm Wiseco compression ratio (CR) 8.5:1 OEM compression ratio (CR) 9.7:1-10.5:1 Dome volume
Подробнее
Sold out
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96.50mm CR 8.5 KE230M9650
Product detailed specification Bore size 96.50mm Stroke 80.25mm Wiseco compression ratio (CR) 8.5:1 OEM compression ratio (CR) 9.7:1-10.5:1 Dome volume