Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Mitsubishi EVO 4-9 2.0 16V 4G63 Wiseco pistons 85.5mm CR 8.5/9 K626M855AP
BMW 3.0 24V M54B30 Wiseco Pistons CR 9.0 84.25mm KE325M8425 €1,351.90
Back to products
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.4 86.5mm K550M865AP €1,230.89
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 16V 4G63 Wiseco pistons 85.5mm CR 8.5/9 K626M855AP
Bore size
85.50mm
Stroke
88.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5/9.0:1
OEM compression ratio (CR)
8.3:1
Dome volume (CC)
-14cm3
Compression height (CH)
35.00mm
Pin diameter
22mm (5,72mm wall tool steel pin)
Fits for
Mitsubishi EVO 2.0 16V Turbo (4G63)