FCP 6mm lash cap for solid lifter €4.40
Back to products
Renault Clio RS 2.0 16V F4R Supertech Inconel exhaust valve REVI-28338F-2 STD €40.70
Opel 1.6 1.8 Supertech Inconel exhaust valve GEVI-3320S STD + 2 locks
Категория: Supertech parts
Product detailed specification
Model number
GEVI-3320S
Head diameter
27.50mm
Stem diameter
4.95mm
Length
113.15mm
Material
Inconel
Fits for
Opel – 1.6 1.8 (Z16LER, Z18LER, A18XER)
Kojuvedu
Похожие товары
Audi / VW 1.8-2.0 16V 2.2T 20V Supertech Inconel exhaust valve VWEVI-1034F STD
Supertech parts
Product detailed specification Model number VWEVI-1034F Head diameter 28.00mm Stem diameter 7.00mm Length 98.20mm Material Inconel Fits for Audi /
В корзину
Sold out
Audi / VW 1.8-2.0 16V, 2.2T 20V FCP intake valve STD
Product detailed specification Head diameter 32mm Stem diameter 7mm Length 95.5mm Fits for Audi / VW – 1.8 16V, 2.0
Подробнее
Audi S4 RS4 2.7T, 2.8 3.0 V6 30V Supertech valve spring set SPRK-AUDI2.7T
Spring data: Seat pressure – 60lbs @ 36.60mm, exhaust – 80lbs @ 33.20mm Spring coil bind: intake – 23.00mm, exhaust