Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Lancia Delta 2.0 16V Turbo Athena MLS cylinder head gasket 87x1.6mm 338397R €209.00
Back to products
Opel 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1.9mm 338318R €158.40
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Нет в наличии
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 338 series multilayer steel (MLS) cylinder head gasket.
The gaskets are assembled from 2-5 layers of high quality stainless and spring steels.
Part number 338317R
Gasket thickness: 1.30mm
Bore size: 87.50mm
Part number starting with 338
Athena advantages
Optimized radius embossing shape
Advanced stopper technology
Coating technology
Kojuvedu
Похожие товары
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 82×1.35mm 338463R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Audi / VW 1.8T 20V AEB Athena MLS cylinder head gasket 83.8×1.25mm 338254R
В корзину
Audi TT RS 2.5 20V TFSI Athena Cooper Ring cylinder head gasket 84×1.4m 330072R
Sold out
Audi/VW 2.0 TFSI EA113 Athena cylinder head gasket 84×0.85mm 338486R
Подробнее
BMW 2.0 2.5 M50 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 87x2mm 330014R
Nissan 2.6 RB26 Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.5mm 338315R
Opel / Vauxhall 2.0 Z20LEH X20XEV Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.15mm 338060R