Главная ПРОКЛАДКА Athena Racing head gaskets Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Lancia Delta 2.0 16V Turbo Athena MLS cylinder head gasket 87x1.6mm 338397R €209.00
Back to products
Opel 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1.9mm 338318R €158.40
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Нет в наличии
Категория: Athena Racing head gaskets
Описание
Athena Racing 338 series multilayer steel (MLS) cylinder head gasket.
The gaskets are assembled from 2-5 layers of high quality stainless and spring steels.
Part number 338317R
Gasket thickness: 1.30mm
Bore size: 87.50mm
Part number starting with 338
Athena advantages
Optimized radius embossing shape
Advanced stopper technology
Coating technology
Kojuvedu
Похожие товары
Audi TT RS 2.5 20V TFSI Athena Cooper Ring cylinder head gasket 84×1.4m 330072R
Athena Racing head gaskets
В корзину
Sold out
Audi/VW 2.0 TFSI EA113 Athena cylinder head gasket 84×0.85mm 338486R
Подробнее
BMW 2.5 2.8 3.0 M54 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.5mm 330022R
В корзину
Mitsubishi EVO III 2.0 4G63 Athena head gasket 86.5×1.3mm 330058R
Nissan 2.5 2.6 RB25 RB26 Athena MLS cylinder head gasket 87×1.5mm 338414R