Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons VAG 1.4 16V TSI Wiseco pistons CR 10:1 76.50m KE192M765AP
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Wiseco forged pistons 87.25mm CR 11.1:1 KE126M8725 €1,230.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP €801.89
VAG 1.4 16V TSI Wiseco pistons CR 10:1 76.50m KE192M765AP
Нет в наличии
Bore size
76.50mm
Stroke
75.60mm
Wiseco compression ratio (CR)
10.0:1
OEM compression ratio (CR)
10.0:1
Dome volume (CC)
-8.4cm3
Compression height (CH)
29.11mm
Pin diameter
19mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous, Round piston skirt
Oil squirter removal or spacers required
Fits for
VAG – 1.4 16V TSI EA211