Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons VW 2.0 16V ABF Wiseco pistons CR 8.5 83mm KE188M83
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Wiseco forged pistons 87.25mm CR 11.1:1 KE126M8725 €1,230.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP €801.89
VW 2.0 16V ABF Wiseco pistons CR 8.5 83mm KE188M83
Bore size
83.00mm
Stroke
92.80mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.5:1
OEM compression ratio (CR)
10.5:1
Dome volume (CC)
-11cm3
Compression height (CH)
30.60mm
Pin diameter
21mm
Features
FSR series skirt
Fits for
VW / Seat – 2.0 16V ABF