Back to products
Opel 2.0 Z20LET Z20LEH Supertech Inconel exhaust valve GEVI-3313S +1mm €51.70
Mitsubishi Lancer EVO 2.0 4G63 Supertech exhaust valve guide GDE-MI66-STE
Kategooria: Supertech parts
Share:
  • Kojuvedu
Kojuvedu
Seotud tooted
Audi / VW R32 3.2 VR6 Supertech intake valve Short VWIVN-1044SS STD
Supertech parts
Product detailed specification Model number VWIVN-1044SS Head diameter 31.15mm Stem diameter 5.97mm Length 102.50mm Material Black nitrided stainless steel Fits
Lisa korvi
BMW 2.5 12V M20B25 Supertech intake valve BMIVN-1084 STD
Supertech parts
Product detailed specification Model number BMIVN-1084 Head diameter 42.00mm Stem diameter 6.97mm Length 102.50mm Material Black nitrided stainless steel Fits
Lisa korvi
Sold out
BMW M3 E36 3.2 S50B32 Supertech intake valve BMIVN-1037 STD
Product detailed specification Model number BMIVN-1037 Head diameter 35.00mm Stem diameter 5.97mm Length 119.75mm Material Black nitrited stainless steel Fits
Loe edasi
Sold out
Ford Cosworth 2.0 16V YB Supertech intake valve kit
Kit includes: 8 pcs. black nitrided stainless steel intake valves: head diameter – 36.00mm valve stem diameter – 6.965mm valve
Loe edasi
Mitsubishi EVO / Eclipse Supertech intake valve seal VS-M6.6I
Part number VS-M6.6I Supertech intake valve seal for 6.6mm valve stem Mitsubishi EVO – 2.0 16V (4G63, 4G63T)
Opel 1.6 1.8 Supertech Inconel exhaust valve GEVI-3320S STD + 2 locks
Product detailed specification Model number GEVI-3320S Head diameter 27.50mm Stem diameter 4.95mm Length 113.15mm Material Inconel Fits for Opel –
Opel 2.0 16V C20XE C20LET Supertech valve seal 7mm VS-N7E
Part number VS-N7E. Supertech valve seal (intake and exhaust) for 7mm valve stem. Guide outer diameter -11.03mm. Seal outer diameter
Toyota 2JZ / Tacoma / Mazda Supertech 6mm intake valve seal VS-TS6I