Back to products
VW 2.8 2.9 12V VR6 Supertech Inconel exhaust valve VWEVI-1010 +1.8mm €42.90
Mitsubishi Lancer EVO 2.0 4G63 Supertech intake valve guide GDE-MI66-I
Kategooria: Supertech parts
Share:
  • Kojuvedu
Kojuvedu
Seotud tooted
Sold out
Audi / VW / BMW / Opel Supertech 6mm intake valve seal VS-VBM6I
Supertech parts
Part number VS-VBM6I. Supertech intake valve seal for 6mm valve stem. For: Opel / Vauxhall – 2.0 16V (Z20LET/LEH) Audi
Loe edasi
BMW 3.0 N55 S55 Supertech black nitrided intake valve BMIVN-1055S STD
Supertech parts
Product detailed specification Model number BMIVN-1055S Head diameter 32.00mm Stem diameter 4.97mm Length 104.9mm Material Black nitrided stainless steel Fits
Lisa korvi
BMW M3 E36 3.0 S50B30 Supertech inconel exhaust valve BMEVI-1036 STD
Product detailed specification Model number BMEVI-1036 Head diameter 30.60mm Stem diameter 6.96mm Length 119.75mm Material Inconel Fits for BMW M3
Lisa korvi
Sold out
BMW M3 E36 3.2 S50B32 Supertech intake valve BMIVN-1037 STD
Product detailed specification Model number BMIVN-1037 Head diameter 35.00mm Stem diameter 5.97mm Length 119.75mm Material Black nitrited stainless steel Fits
Loe edasi
Ford / Mazda 2.3 Duratec Supertech intake valve MAIVN-2304D +1mm
Product detailed specification Model number MAIVN-2304D Head diameter 36.00mm Stem diameter 5.48mm Length 103.40mm Material Black nitrited Fits for Ford
Mitsubishi EVO / Eclipse Supertech intake valve seal VS-M6.6I
Part number VS-M6.6I Supertech intake valve seal for 6.6mm valve stem Mitsubishi EVO – 2.0 16V (4G63, 4G63T)