Back to products
VW 2.8 2.9 12V VR6 Supertech Inconel exhaust valve VWEVI-1010 +1.8mm €42.90
Mitsubishi Lancer EVO 2.0 4G63 Supertech intake valve guide GDE-MI66-I
Kategooria: Supertech parts
Share:
  • Kojuvedu
Kojuvedu
Seotud tooted
Audi / VW / BMW / Opel / Renault Supertech 6mm single groove valve keeper/lock KPR-6S-7
Supertech parts
Part number KPR-6S-7 Supertech 6mm single groove valve keeper (lock) Price is for 1 pc. (2 pcs. needed for one
Lisa korvi
Audi / VW 1.8 2.0 16V, 2.2T 20V Supertech 7mm single groove valve lock KPR-VW7-S
Supertech parts
Supertech 7mm single groove valve keeper fits for: 4 cylinder VW Corrado, Golf, Jetta engines – 1.8-2.0 16V (6A, KR,
Lisa korvi
BMW M3 E36 3.0 S50B30 Supertech inconel exhaust valve BMEVI-1036 STD
Product detailed specification Model number BMEVI-1036 Head diameter 30.60mm Stem diameter 6.96mm Length 119.75mm Material Inconel Fits for BMW M3
Sold out
Ford Cosworth 2.0 16V YB Supertech intake valve kit
Kit includes: 8 pcs. black nitrided stainless steel intake valves: head diameter – 36.00mm valve stem diameter – 6.965mm valve
Loe edasi
Mitsubishi EVO / Eclipse Supertech intake valve seal VS-M6.6I
Part number VS-M6.6I Supertech intake valve seal for 6.6mm valve stem Mitsubishi EVO – 2.0 16V (4G63, 4G63T)