Esileht TIHENDID Athena Racing head gaskets Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87×1.5mm 338415R
Mini Cooper 1.6 Turbo EP6 EP6C Athena MLS cylinder head gasket 78.5x0.9mm 338476R €141.90
Back to products
Mitsubishi EVO 4-9 2.0 4G63 Athena MLS cylinder head gasket 86.3x1.3mm 338017R €143.00
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87×1.5mm 338415R
Kategooria: Athena Racing head gaskets
Kirjeldus
338 series multi layer steel gasket.
Gasket thickness: 1.5mm
Bore size: 87mm
Kojuvedu
Seotud tooted
BMW 2.0 2.3 S14 Athena Cooper Ring head gasket 95x2mm 330021R
Athena Racing head gaskets
Lisa korvi
BMW 4.0 M60B40 Athena Cooper Ring head gasket set: Left+Right 330024R+330025R
Athena Racing head gaskets
Lisa korvi
Sold out
Ford Focus ST 2.5T 20V, Volvo B5254T Athena MLS cylinder head gasket 83×1.2mm 338284R
Loe edasi
Mitsubishi EVO X 2.0 4B11T Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1mm 338422R
Opel 1.6 1.8 A16 Z16 Athena MLS cylinder head gasket 80x1mm 338286R
Renault R5 R9 1.4 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 77.5×1.8mm 330009R
Sold out
Toyota 2.0 3S-GE Athena MLS cylinder head gasket 87×1.3mm 338326R
Loe edasi
Volvo / Ford Duratec 2.0 2.3 16V Athena Cooper Ring cylinder head gasket 89×1.2mm 330056R