Esileht KOLVID Wiseco pistons Nissan Skyline 2.5 RB25DET Wiseco Pistons CR 8.4 86.50mm K578M865AP
Audi / VW 1.8T 20V Stroker Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE200M825 €911.90
Back to products
Nissan 350Z VQ35 Wiseco piston kit CR 8.8 96mm K605M96AP €1,318.90
Nissan Skyline 2.5 RB25DET Wiseco Pistons CR 8.4 86.50mm K578M865AP
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
86.50mm
Stroke
71.70mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.4:1
OEM compression ratio (CR)
9.0:1
Dome volume (CC)
14cm3
Compression height (CH)
31.50mm
Pin diameter
21mm