Esileht TIHENDID Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Kategooria: Athena Racing head gaskets
Kirjeldus
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Seotud tooted
BMW 2.0 2.5 2.8 3.0 M50 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.6mm 330011R
Athena Racing head gaskets
Lisa korvi
BMW 4.0 M60B40 Athena Cooper Ring head gasket set: Left+Right 330024R+330025R
Athena Racing head gaskets
Lisa korvi
Fiat 1.4 Turbo 146 A8.000 Athena MLS cylinder head gasket 82.5×1.3mm 338006R
Ford Fiesta 1.6 Turbo (2013-) Athena MLS cylinder head gasket 85.5×1.35mm 338403R
Sold out
Ford Focus ST 2.5T 20V, Volvo B5254T Athena MLS cylinder head gasket 83×1.2mm 338284R
Loe edasi
Mitsubishi EVO X 2.0 4B11T Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1mm 338422R
Sold out
Toyota 2.0 3S-GE Athena MLS cylinder head gasket 87×1.3mm 338326R
Loe edasi
Volvo B23-230 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 97.1x2mm 330028R