Esileht TIHENDID Athena Racing head gaskets Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Nissan 2.0 SR20DE/DET Athena MLS cylinder head gasket 87x1.5mm 338415R €176.00
Back to products
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 87x0.85mm 338430R €141.89
Opel 2.0 C20LET/XE Athena Cooper Ring cylinder head gasket 88×1.6mm 330062R
Kategooria: Athena Racing head gaskets
Kirjeldus
Athena Racing 330 series Cooper Ring cylinder head gasket set.
Cooper Rings are oversize (also fits for oversize bores).
Part number: 330062
Gasket thickness: 1.60mm
Bore size: 88.00mm
Part number starting with 330
Athena advantages
Reinforced material
Asbestos free composite raw material OE approved
Stainless steel ring (AISI304)
Silicon beading
Kojuvedu
Seotud tooted
Sold out
BMW 3.0 N54B30 N55B30 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.5mm 330074R
Athena Racing head gaskets
Loe edasi
BMW 3.5 M30 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 93.1x2mm 330016R
Athena Racing head gaskets
Lisa korvi
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 87.5×1.2mm 330037R
Lisa korvi
Ford 1.6 Zetec Athena MLS cylinder head gasket 81×1.6mm 338271R
Sold out
Ford Focus ST 2.5T 20V, Volvo B5254T Athena MLS cylinder head gasket 83×1.2mm 338284R
Loe edasi
Mini Cooper 1.6 Turbo EP6 EP6C Athena MLS cylinder head gasket 78.5×0.9mm 338476R
Subaru 2.5 EJ25 EJ257 Athena MLS cylinder head gasket set 100×1.3mm 338255R
Volvo B23-230 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 97.1x2mm 330028R