Esileht TIHENDID Athena Racing head gaskets Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Lancia Delta 2.0 16V Turbo Athena MLS cylinder head gasket 87x1.6mm 338397R €209.00
Back to products
Opel 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5x1.9mm 338318R €158.40
Opel / Vauxhall 2.0 C20LET/XE Athena MLS cylinder head gasket 87.5×1.3mm 338317R
Laost otsas
Kategooria: Athena Racing head gaskets
Kirjeldus
Athena Racing 338 series multilayer steel (MLS) cylinder head gasket.
The gaskets are assembled from 2-5 layers of high quality stainless and spring steels.
Part number 338317R
Gasket thickness: 1.30mm
Bore size: 87.50mm
Part number starting with 338
Athena advantages
Optimized radius embossing shape
Advanced stopper technology
Coating technology
Kojuvedu
Seotud tooted
Sold out
ATHENA RACING CYLINDER HEAD GASKET SET FOR BMW M5 F10 V8 N63 S63 330073R
Athena Racing head gaskets
Loe edasi
Audi/VW 1.4 1.6 TSI TFSI Athena cylinder head gasket 77.8x15mm 338433R
Athena Racing head gaskets
Lisa korvi
BMW 1.6 2.0 N20 N26 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 85×1.2mm 330070R
Lisa korvi
BMW 2.0 2.3 S14 Athena Cooper Ring head gasket 95x2mm 330021R
Sold out
BMW 3.0 N54B30 N55B30 Athena Cooper Ring cylinder head gasket 86×1.5mm 330074R
Loe edasi
Ford Focus ST 2.5T 20V, Volvo B5254T Athena MLS cylinder head gasket 83×1.2mm 338284R
Honda Civic Type-R Athena K20A1/2/3, K24A MLS cylinder head gasket 88.5×0.85mm 338411R
Opel 1.6 1.8 A16 Z16 Athena MLS cylinder head gasket 80x1mm 338286R