Esileht KOLVID Wiseco pistons Subaru WRX STI 2.5 EJ257 Wiseco pistons 100mm CR 9.0 K598M100AP
VW 2.0 16V ABF Wiseco pistons CR 8.5 82.5mm KE188M825 €911.90
Back to products
Mercedes EVO 1 M102E23 Wiseco pistons 96.25mm CR 8.5 KE230M9625 €801.89
Subaru WRX STI 2.5 EJ257 Wiseco pistons 100mm CR 9.0 K598M100AP
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
100mm
Stroke
79.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
9.0:1
OEM compression ratio (CR)
8.0:1
Dome volume (CC)
-19cm3
Compression height (CH)
30.70mm
Pin diameter
23mm