Esileht KOLVID Wiseco pistons Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP
BMW M5 E34 3.8 S38B38 Wiseco pistons CR 10.0 95mm KE244M95 €1,230.89
Back to products
Ford Cosworth 2.0L 16V Wiseco pistons CR 8 91.5mm KE103M915AP €801.90
Toyota Supra 3.0 2JZGTE Wiseco Pistons kit CR 8.3 86.25mm K550M8625AP
Laost otsas
Kategooria: Wiseco pistons
Kirjeldus
Product detailed specification
Bore size
86.25mm
Stroke
86.00mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.3:1
OEM compression ratio (CR)
8.5:1
Dome volume (CC)
-14.8cm3
Compression height (CH)
34.00mm
Pin diameter
22mm