Главная ПОРШЕНЬ Wiseco pistons Audi S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V Wiseco Pistons CR 8.1 81.50mm KE295M815AP
BMW M3 E46 3.2 S54B32 Wiseco forged pistons 87.25mm CR 11.1:1 KE126M8725 €1,230.89
Back to products
Opel / Vauxhall 2.0 C20XE Wiseco pistons CR 12.5 86.5mm KE163M865AP €801.89
Audi S2 RS2 S4 S6 2.2T 20V Wiseco Pistons CR 8.1 81.50mm KE295M815AP
Нет в наличии
Bore size
81.50mm
Stroke
86.40mm
Wiseco compression ratio (CR)
8.1:1
OEM compression ratio (CR)
9.3:1
Dome volume (CC)
-7.40cm3
Compression height (CH)
32.65mm
Pin diameter
20mm
Features
Accepts Turbo and Nitrous; FSR Series
Fits for
Audi 2.2 20V Turbo (3B, ABY, ADU, AAN)